Jaunumi Cenas Kontakti E-veikals Noteikumi Trašu shēma
Disku golfs ir atvērts!
Web kameras
Trases
Riekstukalns ir lielākais slēpošanas kūrorts Baltijā un atrodas pavisam tuvu galvaspilsētai, apmēram 30 minūšu braucienā no Rīgas robežas, tāpēc ziemas priekus var baudīt ne tikai nedēļas nogalēs, bet arī darba dienas vakaros. Riekstukalna slēpošanas trases ir piemērotas gan pieredzējušiem slēpotājiem un snovotājiem, gan mierīgāku nobraucienu cienītājiem un arī tiem, kuri tikai nesen sākuši apgūt šos ziemas sporta veidus. Aicinām Tevi iepazīties ar Riekstukalna trasēm un atrast savējo!

GALVENĀ TRASE

Galvenā trase piedāvā vienu no straujākajiem nobraucieniem. Trasē ir divas terases - stāvāki posmi, kas mijas ar lēzenākiem nobraucieniem, sniedzot lielisku lidojuma sajūtu. Uz galvenās trases virsotni var nokļūt, izmantojot 3 pacēlājus - 1.,2. un 3. Trašu shēmā - A trase.

RAGAVIŅU KALNIŅŠ - LIKVIDĒTS

2023./2024. gada sezonā nav pieejams! Ja Tev šodien slēpošana vai snovošana neiet pie sirds, tad šī ir lieliska vieta, kur izmēģināt foršāko nobraucienu ar ragaviņām, plēvi, pannu vai kādu citu šļūcamrīku. RIekstukalna nomā ir pieejamas kameras iznomāšanai un izmantošanai tieši Ragaviņu kalnā! Šis kalns ir bezmaksas un pašapkalpošanās, kas nozīmē, ka neviens kalna darbinieks nerūpējās un neatbild par braucēju drošību! Par drošību ir atbildīgi paši braucēji un braucēju vecāki! Arī kalnā ir jākāpj pašam. Tā kā uz šī kalniņa ir jāsadzīvo gan pavisam maziem, gan arī lielākiem braucējiem, tāpēc lielākie, lūdzu, neapceliet mazākos un sekojiet līdz drošībai un zīmēm trasē. Mēs esam parūpējušies par to, lai nobrauciena beigas būtu pēc iespējas elastīgākas, mīkstākas un nesāpīgākas, ja nu neizdodas nobremzēt.

IESĀCĒJU TRASE

Šī trase ir lieliski piemērota slēpošanas un snovborda apguvei. Tā ir pietiekami gluda, kas padara ātrumu tieši piemērotu iesācējiem, un tas ir arī pietiekami garš, lai iesācējs katru reizi iemācītos kaut ko jaunu. Ir nepieciešams laiks, lai iemācītos lietot pacēlāju, tāpēc pacēlājs šai nogāzei ir lēnāks par otru. Pašiem mazākajiem šajā trasē ir lentas pacēlājs! Ir svarīgi, lai pirmais mēģinājums slēpot vai snovot būtu ne tikai tehniski pareizs, bet arī iepriecinošs! Ja nav neviena, kas iemācītu slēpošanas vai snovborda pamatus, mūsu instruktori ar prieku palīdzēs!

SPORTA TRASE

Šī ir viena no vissportiskākajām no Riekstukalna trasēm! Tiem, kuri iecienījuši ātrus nobraucienus un jūtas par sevi pārliecināti, šī trase ir tieši laikā. Trases stāvā augšdaļa nodrošina labu ieskrējienu un lauj noķert adrenalīnu. Uz Sporta trasi var nokļūt ar pacēlāju Nr. 6 un Nr. 7. Trašu shēmā - C trase.

GARĀKĀ TRASE

Šajā trasē ir divas iespējas: Tu vari izbaudīt lēnu un plūstošu nobraucienu 350 m garumā, kur mazliet jāpiepūlas ir tikai trases augšdaļā, bet, ja vēlies ko mazliet asāku, izlēkājies pēc sirds patikas trases labajā malā izveidotajā atzarā ar uzkalniņiem jeb 'pampaciņiem'. Pēc nobrauciena kalna korē Tevi atkal nogādās 7. un 8. pacēlājs. Trašu shēmā - D trase.

SNOVPARKS

Trakulīgajiem snovotājiem Riekstukalnā piedāvājam Snovparku ar vairākām tramplīnu rindām augstiem un superaugstiem lēcieniem, hipu, step-up, un dažādas formas slaidiem. Uzmanību! Snovparks ir paaugstinātas grūtības trase! Lūdzu ievēro īpašu piesardzību, esi pārliecināts par savām spējām un ievēro Snovparka noteikumus savai un pārējo drošībai! Tie ir izvietoti uz Snovparka vārtiem un pie pacēlāja parka apakšā. Snovparkam ir savs pacēlājs – Nr. 9. Trašu shēmā - E trase.

HOBIJA TRASE

Hobija trase domāta tiem, kuriem Iesācēju trase kļuvusi par vieglu. Šeit ir daži stāvāki posmi, kas ir lieliski piemēroti, lai turpinātu uzlabot savas slēpošanas vai snovošanas prasmes. Uz Hobija trases augšu tiksi ar 11. pacēlāju. Trašu shēmā - F trase.

BORDERKROSA TRASE

Borderkrosa trase ir pārtapusi par Chicken-line ar drošiem kalniņiem un drošām virāžām pat ātrumu nemīlošiem apmeklētājiem. Alternatīva nokļūšanai līdz nomas mājai, ja Galvenā trase šķiet pārāk sarežģīta. Chicken-line trasē visērtāk vari nokļūt ar 1. pacēlāju. Trašu shēmā - G trase.

TUNEĻA TRASE

Trase ir kā savienojums starp 'vecajām' Riekstukalna trasēm un ved caur tuneli zem ceļa uz jaunajām trasēm. Šeit svarīgi ir ievērot visas norādes un zīmes, lai izbraukšana caur tuneli būtu droša. Tuneļa trasei piederīgs ir divvietīgais pacēlājs Nr. 12. Šis pacēlājs tiek slēgts 30 minūtes pirms norādītā kalna darba laika! Trašu shēmā - H trase.

RIEKSTUKALNA TRASE

Arī šī trase savieno jauno trašu daļu ar 'veco' Riekstukalnu un beidzas tunelī. Plata, ar patīkamu stāvumu, kas augšdaļā ir mazliet stāvāks, uz beigām lēzenāka, lai vieglāk kontrolēt ātrumu un droši tikt cauri tunelim vai turpināt vizināties pa Riekstukalna trasi. 'Jaunajā' korē Tevi nogādās 13. pacēlājs. Šis pacēlājs tiek slēgts 30 minūtes pirms norādītā kalna darba laika! Trašu shēmā - I trase.

LĪKĀ TRASE

Līkā trase piedāvā vienmērīgu reljefu 250 m garumā un tās augšdaļa ir nedaudz stāvāka, kas nodrošina labu ieskrējienu un tālāk pāriet lēzenā kritumā. Tiem, kuriem patīk mierīgi un lēzeni nobraucieni Līkā trase būs pareizā izvēle, kur baudīt aktīvo atpūtu. No jaunās Riekstukalna kalna kores paveras brīnišķīgs un neatkārtojams skats uz Rīgu! Līkajā trasē visērtāk vari nokļūt izmantojot pacēlāju Nr. 14. Šis pacēlājs tiek slēgts 30 minūtes pirms norādītā kalna darba laika! Trašu shēmā - J trase.

STĀVĀ TRASE

Stāvā trase ir vispopulārākā Riekstukalna trase! Tā sākas no jaunās Riekstukalna kores un piedāvā ātrākos un straujākos nobraucienus Riekstukalnā. Šī trase ir piemērota pārliecinātiem un pieredzes bagātiem slēpotājiem un snovotājiem, kuriem patīk adrenalīns un asas izjūtas. Uz Stāvo trasi vari nokļūt ar pacēlāju Nr. 15. un Nr. 16. Šie pacēlāji tiek slēgti 30 minūtes pirms norādītā kalna darba laika! Trašu shēmā - K trase.

PLATĀ TRASE

Platā trase atrodas jaunajā Riekstukalna daļā un šī trase būs piemērot gan straujiem, gan mierīgākiem nobraucieniem. Viena no platākajām un interesantākajām Riekstukalna trasēm, kurā apvienoti dažādi reljefi. Tā piedāvā gan stāvākus posmus, gan viļņainu reljefu, kā arī lēzenus un vienmērīgus posmus. Pēc nobrauciena kalna korē Tevi nogādās pacēlājs Nr. 16. Šis pacēlājs tiek slēgts 30 minūtes pirms norādītā kalna darba laika! Trašu shēmā - L trase.

TORŅA TRASE

Jaunākā trase Riekstukalna pulciņā! Stāva un samērā īsa, bet ievads vēl dažām jaunām trasēm, kuras būvējam uz nākamo sezonu! Pēc nobrauciena kalna korē Tevi nogādās pacēlājs Nr. 17. Šis pacēlājs tiek slēgts 30 minūtes pirms norādītā kalna darba laika! Trašu shēmā - M trase.

PŪCES TRASE

Viena no visjaunākajām trasēm Riekstukalnā. Trase ir tieši tik lēzena, lai visi varētu tikt uz kafejnīcu un iet ar lielu loku ap jauno kafejnīcas māju, līdz nonāk līdz pacēlājam Nr. 18. Šis pacēlājs tiek slēgts 30 minūtes pirms norādītā kalna darba laika! Trašu shēmā - N trase.

TILTA TRASE

Viena no visjaunākajām trasēm Riekstukalnā. Trase būs samērā lēzena, piemērota kā iesācējiem tā arī komforta ātruma cienītājiem, taču gara. Iespējams, garākā trase Riekstukalnā.
Inventāra noma

Ja arī Tev nav kalnu slēpošanas vai snovošanas inventāra, taču ļoti gribas laist pa kalniem un līdzenumiem, droši dodies pie mums. Ja Tev nepieciešami inventāra nomas pakalpojumi, tad atbraucot uz kalnu, vispirms iznomā inventāru un tad ar inventāra nomas līgumu dodies uz kasi pēc pacēlāja biļetes un tur apmaksā arī inventāra nomas pakalpojumus.

Pirms katras sezonas nomas inventāru papildinām un šobrīd slēpošanai un snovošanai piedāvājam:

300 FISCHER, ELAN un HEAD slaloma slēpes 70 – 177 cm garas

440 FISCHER, NORDIKA slēpju zābaku pārus no 25. – 49. izmēram

140 ABOARDS, ELAN un HEAD snova dēļus 115 - 166 cm garus

190 BURTON, BOND snova zābaku pārus no 34. – 48. izmēram

kā arī nūjas, aizsargbrilles un ķiveres.

 

TOP slēpju noma

TOP slēpju nomā vienmēr atradīsi jaunākos HEAD, ROSSIGNOL, FISCHER, ATOMIC, STOKLI slēpju modeļus, kas piemēroti prasīgiem slēpotājiem, kuri labprātāk izvēlās sportiskākas slēpes. Ja pēc iznomāšanas konkrētās slēpes esi sajutis kā savējās, tad tieši tās slēpes ir iespējams iegādāties par sevišķi draudzīgām cenām! 

TOP slēpju nomā ir pieejamas augstākās klases slēpes garumā no 120 cm līdz 175 cm.

Sīkāku informāciju jautā nomas darbiniekiem!

Instruktori

Ja vēlies iemācīties pareizi slēpot vai snovot, mūsu instruktori ir Tavā rīcībā. Lūgums pirms došanās pie mums savlaicīgi rezervēt nodarbības laiku pa telefonu +371 26220000!

Lūgums respektēt instruktoru un citu mācīties gribētāju laiku! Ja tomēr pārdomā un nevēlies mācīties vai arī kavējies, lūdzu, PIEZVANI UN ATSAKI nodarbību.

10 minūšu kavēšanās un nebrīdināšanas gadījumā instruktoram ir tiesības sarunāt citu nodarbību. Paldies par sapratni!

 

Slēpošanas instruktori

Kārlis
Par sevi: Kā kalnu slēpošanas instruktors strādāju jau 12 gadus. Veicu apmācību bērniem, pieaugušajiem un arī grupām.

Hobiji: wakeboard, downhill, auto un moto sports, makšķerēšana

Valoda, kurā varu veikt apmācību: latviešu, krievu, angļu.

 

Gunārs
Par sevi: Esmu draudzīgs un izpalīdzīgs. Kā slēpošanas instruktors esmu nopietns un dažkārt stingrs, situācijās, kad tas ir nepieciešams, lai sasniegtu vēlamo rezultātu.
Hobiji: kalnu slēpošana, galda teniss, zvejošana, riteņbraukšana.
Valoda, kurā varu veikt apmācību:​​​​​​ latviešu, krievu, lietuviešu (pamatzināšanas).

 

Lana
Par sevi: Patīk dažādas sporta aktivitātes, vienmēr esmu gatava izpalīdzēt, ja tas ir nepieciešams. Esmu punktuāla, patīk strādāt ar bērniem.

Hobiji: Ziemā nopietni nodarbojos ar kalnu slēpošanu, snovbordu, dažkārt ar daiļslidošanu; vasaras sezonā ar riteņbraukšanu, peldēšanu.​​​

Valodas, kurā varu veikt apmācību: latviešu, krievu. ​

 

Liene

Par sevi: Strādāju par slēpošanas instruktoru septiņus gadus, Riekstukalnā jau ceturto sezonu. Esmu ņēmusi dalību starptautiskās, pasaules mēroga  kalnu slēpošanas sacensībās, tai skaitā vairāki pasaules čempionāti un Vankuveras olimpiskās spēles.

Hobiji: Atpūta dabā, vēl labāk, ja tā ir spontāna un bez sagatavošanās.

Valoda, kurā varu veikt apmācību: latviešu, angļu, krievu (sarunu valodas līmenī).

 

Zane

Par sevi:  Par kalnu slēpošanas instruktoru strādāju no 2008. gada slēpošanas bāzē „Baiļi” un jau ceturto sezonu to daru Riekstukalnā. Esmu bērnu slēpošanas skolas trenere. Esmu bijusi Latvijas izlases dalībniece, startējusi starptautiskās sacensībās un ieguvusi ceļazīmi uz Pasaules čempionātu un Eiropas jaunatnes olimpiādi.

Hobiji: Skrituļslidošana, kalnu slēpošana, izpletņa lēkšana, sevis attīstīšana.

Valoda, kurā varu veikt apmācību: latviešu, angļu, krievu (sarunvalodas līmenī).

 

Juris

Par sevi: Esmu slēpošanas un snovborda instruktors ar 9 gadu pieredzi. Veicu slēpošanas un snovborda apmācību gan pieaugušiem, gan bērniem, pamatiemaņu apgūšanai, kā arī karvinga tehniku un frīstaila pamatlēcienus. Iegūts C līmeņa ISIA sertifikāts Krievijā - (starptautiskā slēpošanas snovborda instruktoru asociācija) akceptēts.

Hobiji: gatavs dzenāt jebkuru bumbu, rūcināt jebkuru motoru.

Valoda, kurā varu veikt apmācību: latviešu, angļu, krievu.

 

Snovborda instruktori

Kristaps 
Par sevi: Riekstukalnā par snovborda instruktoru strādāju praktiski kopš kalna pirmsākumiem. Pieredze šajā amatā ir vairāk kā 10 gadus. Palīdzu apgūt un izprast snovborda tehniku gan pieaugušajiem, gan bērniem, ar vai bez priekšzināšanām.

Hobiji: Snovbords, skeitbords, pārgājieni, velopārgājieni.

Valoda, kurā varu veikt apmācību: latviešu, angļu, krievu.

 

Linda

Snovoju jau no 2000. gada, par instruktoru strādāju kopš 2013. gada.

Iegūts:

1. līmeņa instruktora setifikātu LSSIA - Žagarkalns, Latvija.

2. līmeņa sertifikāts FNASI - Rukka, Somija.

Apmācībās katram pieeju individuāli. Apmācu pamatiemaņas snovbordā, kā arī palīdzu nostiprināt, papildināt jau esošo tehniku. Vecumam nav ierobežojuma, galvenais, lai pašam/ai ir vēlme mācīties.

LAT, ENG, RUS.

Hobiji: Interesē motosports, industriālais alpīnisms, geocachings, pārgājieni un palikšana dabā.

Kameru un mazo bobu noma

2023./2024. gada Ragaviņu kalniņš, kameru un mazo bobu noma nebūs pieejami!


Vēlies izpriecāties kā bērnībā? Lieliska iespēja to darīt šļūcot ar kameru, kuru var iznomāt Riekstukalna nomā! Pie mums šai izklaidei ir atvēlēta atsevišķa trase - Ragaviņu kalniņš!

Piedāvājam iznomāt kameras un mazos bobus. Mazais bobs ir parocīgs šļūkšanas paliktnis, ar ko traukties lejā pa kalnu!

Atgādinām, ka kameras un mazie bobi ir paredzēti izmantošanai tikai Riekstukalna Ragaviņu kalnā!

Inventāra apkope

Sniegs neslīd, kalns ledains.... Varbūt tomēr tas nozīmē, ka jāievasko slēpes vai jānoasina kantes dēlim? Nāc uz nomas telpām, kur mūsu apkopes speciālists parūpēsies par inventāra uzlabošanu. Atvelc elpu, kamēr mēs savedīsim kārtībā tavu inventāru un tad dodies atpakaļ uz kalna!

Darba laiks inventāra apkopei:

Pirmdiena - brīvs

Otrdiena - Piektdiena - 12.00 - 20.00

Sestdiena - 9.00 - 20.00

Svētdiena - 9.00 - 19.00

Skolēnu grupas

Esam izstrādājuši ļoti izdevīgu piedāvājumu skolēnu grupām. Grupai, kas lielāka par 20 skolēniem, ir iespēja saņemt pacēlāja biļeti uz 3 h un inventāra komplektu (zābakus un slēpes vai dēli un ķiveri) uz 3 h maksājot tikai 9 EUR par katru vienību. Vienam skolēnu grupas vadītājam/skolotājam pacēlāja biļete un inventāra noma ir bez maksas.

"Riekstu krogā" būs iespēja mieloties ar dažāda veida ēdieniem un uzkodām - ir iespēja pieteikt ēdināšanu arī visai grupai.

Braucot uz kalnu, līdzi jāņem aizpildīta veidlapa (spiediet uz iezīmētā lauka un atvērsies pielikums, kuru varēsiet izdrukāt).

Jūs varat apvienot patīkamo ar izglītojošo - tepat blakus Riekstukalnam atrodas Baldones Observatorija, kas sniedz interesantas un pamācošas lekcijas par debess ķermeņiem, kā arī veic ķīmijas vai fizikas eksperimentus. Vairāk informācijas: https://www.baldonesobservatorija.lu.lv/  

Mēs esam par sportisku un aktīvu dzīvesveidu, tādēļ vēlamies, lai jaunieši pavadītu laiku svaigā gaisā, sportojot un priecājoties. Šī ir lieliska iespēja pavadīt kvalitatīvu laiku kopā ar saviem skolēniem un veidot kopīgas atmiņas! 

Pieteikt grupas apmeklējumu var zvanot 28777888.

 

Riekstu Krogs

"Riekstu Krogs" ir 'izaudzis' līdz 2 kafejnīcām! Lielā kafejnīca 'Riekstu krogs' kārtīgai maltītei atrodas virs inventāra nomas, bet mīlīgais, gleznainais 'Riekstu namiņš' atrodas Platās trases pakājē. 'Riekstu krogs' aicina nobaudīt garšīgas brokastis, pusdienas un vakariņas kopā ar ģimeni vai draugiem pēc aktīvās atpūtas slēpojot vai snovojot. Sātīga karbonāde, karsta zupiņa, svaigi ceptas smalkmaizītes, karsta tēja vai atspirdzinošie dzērieni pēc kalna apmeklējuma būs tieši laikā!

"Riekstu Kroga" lielās kafejnīcas darba laiks ir tāds pats kā trasēm. Trašu darba laikam seko līdzi ikdienas jaunumos! 'Riekstu namiņš' tiek atvērts, kad ir lielāks apmeklētāju blīvums!

 

 

 

 

 

Skatu tornis

Skatu tornis Riekstukalnā ir atklāts 2018. gada vasarā. Tas atrodas Riekstukalna jaunākajā daļā, Mežkalnu korē un tā augstākā platforma ir 16 m augsta, savukārt kalna kore ir 80 m vjl. No torņa paveras burvīgs skats uz Latvijas gleznaino dabu, kā arī galvaspilsētu Rīgu un tās augstākajām celtnēm.

Torņa apmeklējums ir bez maksas.

Torņa atrašanās koordinātas - LAT: 56.77502  LON 24.401669

Naktsmītnes Riekstukalna apkārtnē

Riekstukalnā naktsmītnes nav pieejamas, taču šeit ir kalnam tuvāko un draudzīgāko apartamentu, viesu māju un viesnīcu saraksts:

Vasara