Trases

Riekstukalns ir viens no trasēm bagātākajiem kalniem Rīgas tuvumā. Veidojot Riekstukalna trases, esam parūpējušies, lai pie mums labi justos ikviens - gan iesācēji un mierīgu nobraucienu mīļotāji, gan arī pieredzējuši slēpotāji un snovotāji. Aicinām Tevi iepazīties ar Riekstukalna trasēm un atrast savējo! Tāpat aicinām iepazīties ar Trases lietošanas noteikumiem.

GALVENĀ TRASE

Galvenā trase piedāvā vienu no straujākajiem nobraucieniem. Trasē ir divas terases - stāvāki posmi, kas mijas ar lēzenākiem nobraucieniem, sniedzot lielisku lidojuma sajūtu. Uz galvenās trases virsotni var nokļūt, izmantojot 3 pacēlājus - 1.,2. un 3.
 

FISCHER SPORTA TRASE

Šī ir vissportiskākā no Riekstukalna trasēm! Tiem, kuri iecienījuši patiešām ātrus nobraucienus un jūtas par sevi pārliecināti, šī trase ir tieši laikā. Trases stāvā augšdaļa nodrošina labu ieskrējienu un lauj noķert vēju matos. Uz Fischer sporta trasi var nokļūt ar pacēlāju Nr. 6 un Nr. 7.

 

BORDERKROSA TRASE

Visinteresantākā Riekstukalna trase ar virāžām un kalniņiem. Šo trasi parasti izvēlas tie, kuriem patīk slēpošanu vai snovošanu apvienot ar nelielu piedzīvojumu. Atkarībā no izvēlētā ātruma sajūtas katrā nobraucienā ir neatkārtojamas. Bet esi uzmanīgs - no braucēja pirms Tevis ievēro distanci 30 m! Borderkrosa trasē visērtāk vari nokļūt ar 1.pacēlāju.

 

GARĀKĀ TRASE

Šajā trasē ir divas iespējas: Tu vari izbaudīt lēnu un plūstošu nobraucienu 350 m garumā, kur mazliet jāpiepūlas ir tikai trases augšdaļā, bet ja vēlies ko mazliet asāku, izlēkājies pēc sirds patikas trases labajā malā izveidotajā atzarā ar uzkalniņiem jeb pampaciņiem. Pēc nobrauciena kalna korē Tevi atkal nogādās 7. un 8.pacēlājs.

 

IESĀCĒJU TRASE

Tā ir vislieliskākā vieta, kur sākt mācīties slēpot un snovot! Trase ir pietiekoši lēzena, lai mācoties ātrums nebūtu par lielu, un pietiekoši gara, lai katra nobrauciena laikā paspētu iemācīties ko jaunu. Pacēlājs Nr. 4 ir īpaši ērts iesācējiem. Tas ir lentas pacēlājs, ar kuru paceļoties nav jāraizējas par pareizu pieķeršanos - uzkāp, uzbrauc un nokāp! Pacēlājs Nr.5, kas apkalpo iesācēju trasi, šeit ir lēnāks nekā citās trasēs, jo arī tā lietošana ir jāapgūst.
Svarīgi, lai pirmie soļi uz slēpēm vai dēļa būtu droši, pareizi un patīkami! Ja Tev nav draugu, kuri varētu palīdzēt ielauzties šajā lietā, mūsu instruktori ar lielāko prieku Tev iemācīs slēpot vai snovot.

 

HOBIJA TRASE

Hobija trase domāta tiem, kuriem Iesācēju trase kļuvusi par vieglu. Šeit ir daži stāvāki posmi, kas ir lieliski piemēroti, lai turpinātu uzlabot savas slēpošanas vai snovošanas prasmes. Uz Hobija trases augšu tiksi ar 11.pacēlāju.

 

SNOVPARKS

Trakulīgajiem snovotājiem Riekstukalnā piedāvājam Snovparku ar vairākām  tramplīnu rindām augstiem un superaugstiem lēcieniem, hipu, step-up, un dažādas formas slaidiem. Uzmanību! Snovparks ir paaugstinātas grūtības trase! Lūdzu ievēro īpašu piesardzību, esi pārliecināts par savām spējām un ievēro Snovparka noteikumus savai un pārējo drošībai! Tie ir izvietoti uz Snovparka vārtiem un pie pacēlāja parka apakšā. Snovparkam ir savs pacēlājs – Nr. 9. 

 

 
RAGAVIŅU KALNIŅŠ

Ja Tev šodien slēpošana vai snovošana neiet pie sirds, tad šī ir lieliska vieta, kur izmēģināt foršāko nobraucienu ar ragaviņām, plēvi, pannu vai kādu citu šļūcamrīku.

Šis kalns ir bezmaksas un pašapkalpošanās, kas nozīmē, ka neviens kalna darbinieks nerūpējās un neatbild par braucēju drošību! Par drošību ir atbildīgi paši braucēji un braucēju vecāki!  Arī kalnā ir jākāpj pašam.

Tā kā uz šī kalniņa ir jāsadzīvo gan pavisam maziem, gan arī lielākiem braucējiem, tāpēc lielākie, lūdzu, neapceliet mazākos un sekojiet līdz drošībai un zīmēm trasē. Mēs esam parūpējušies par to, lai nobrauciena beigas būtu pēc iespējas elastīgākas, mīkstākas un nesāpīgākas, ja nu neizdodas nobremzēt.

Inventāra nomā ir iespējams iznomāt kameras šļūkāšanai pa kalniņu. Cenas skaties te.

 

TUNEĻA TRASE

Tuneļa trase ir viena no 2013./2014.gada jaunajām Riekstukalna trasēm. Trase ir kā savienojums starp 'vecajām' Riekstukalna trasēm un ved caur tuneli zem ceļa uz jaunajām trasēm. Šeit svarīgi ir ievērot visas norādes un zīmes, lai izbraukšana caur tuneli būtu droša.

RIEKSTUKALNA TRASE

Riekstukalna trase ir otrā no jaunajām trasēm, ko atvērām 2013./2014.gada sezonā. Arī šī trase savieno jauno trašu daļu ar 'veco' Riekstukalnu un beidzas tunelī. Plata, ar patīkamu stāvumu, kas augšdaļā ir mazliet stāvāks, uz beigām lēzenāka, lai vieglāk kontrolēt ātrumu un droši tikt cauri tunelim.

 

LĪKĀ TRASE

Līkā trase ir 2014./2015.gada sezonas jaunums un piedāvā vienmērīgu reljefu 250 m garumā. Trases augšdaļa ir nedaudz stāvāka,  kas nodrošina labu ieskrējienu un tālāk pāriet lēzenā kritumā. Tiem, kuriem patīk mierīgi un lēzeni nobraucieni Līkā trase būs pareizā izvēle, kur baudīt aktīvo atpūtu. No jaunās Riekstukalna kalna kores paveras brīnišķīgs un neatkārtojams skats uz Rīgu! Līkajā trasē visērtāk vari nokļūt izmantojot pacēlāju Nr.14.

STĀVĀ TRASE

Stāvā trase ir 2014./2015.gada sezonas jaunums un sākas no jaunās Riekstukalna kores un piedāvā  ātrākos un straujākos nobraucienus Riekstukalnā. Šī trase ir piemērota pārliecinātiem  un pieredzes bagātiem slēpotājiem un snovotājiem, kuriem patīk  adrenalīns un asas izjūtas. Uz Stāvo trasi vari nokļūt ar pacēlāju Nr. 15.

PLATĀ TRASE

Viena no 2014./2015.gada sezonas jaunajām trasēm un atrodas jaunajā Riekstukalna daļā. Šī trase būs piemērot gan straujiem, gan mierīgākiem nobraucieniem. Viena no platākajām un interesantākajām Riekstukalna trasēm,  kurā apvienoti dažādi reljefi. Tā piedāvā gan stāvākus posmus,  gan viļņainu reljefu, kā arī lēzenus un vienmērīgus posmus. Pēc nobrauciena kalna korē Tevi nogādās pacēlājs Nr. 16.